• امروز: 1400/10/27
  • آخرین بروزرسانی: 1400/10/21
حال باغات گیلان خوب است

حال باغات گیلان خوب است

مدیر امور باغبانی سازمان جهاد کشاورزی گیلان گفت: حال باغات مرکبات گیلان خوب است و پیش بینی می‌شود امسال بیش از پارسال مرکبات در استان برداشت شود.

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان گیلان،منوچهر پارسافر از افزایش تولید مرکبات در گیلان خبر داد و افزود: سال گذشته ۱۹۰ هزار تن از باغات مرکبات گیلان محصول برداشت شد و پیش بینی می‌شود امسال ۱۹۵ هزار تن برداشت شود.

وی با بیان اینکه وضعیت باغات مرکبات گیلان خوب است و شاید بیش از میزان پیش‌بینی شده برداشت محصول در باغات مرکبات را شاهد باشیم، اظهار کرد: همانند سال‌های گذشته بخشی از مرکبات گیلان برای تامین شب عید کشور نیز ذخیره‌سازی خواهد شد.

پارسافر ادامه داد: ۹۰ درصد ارقام مرکبات باغ‌های گیلان پرتقال از نوع تامسون خونی و محلی، پنج درصد نارنگی و بقیه نیز سایر مرکبات شامل نارنج، گریپ فروت، دارابی، بالنگ و لیمو است.

معاون امور باغی سازمان جهاد کشاورزی گیلان خاطرنشان کرد: ۱۱ هزار و ۲۳۶ هکتار از زمین‌های استان به باغ مرکبات اختصاص دارد و ۲۶ هزار و ۱۰۰ بهره‌بردار در این حوزه فعالیت می‌کنند.

وی یادآور شد: بیشترین باغ‌های مرکبات استان گیلان در شهرستان‌های رودسر، املش و لنگرود است.

پارسافر به باغداران توصیه کرد بعد از برداشت محصول در زمینه تغذیه باغ‌ها و مبارزه با آفات مرکبات به مراکز خدمات جهاد کشاورزی مراجعه و راهنمایی لازم را دریافت کنند.

وی با بیان اینکه برداشت مرکبات از اواخر آبان در گیلان آغاز می‌شود و تا اواخر بهمن ادامه دارد، گفت: گیلان دو مرکز فرآوری مرکبات با ظرفیت ۵۸ هزار تن دارد.

روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان گیلان