• امروز: 1401/04/08
  • آخرین بروزرسانی: 1401/05/29
جلسه شورای جامع عمران شهرستان رشت برگزار گردید

جلسه شورای جامع عمران شهرستان رشت برگزار گردید

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان رشت از برگزاری جلسه شورای جامع عمران روز پنج شنبه ۱۸فروردین ماه ۱۴۰۱ در فرمانداری این شهرستان به ریاست دکتر امام پناهی فرماندار این شهرستان خبرداد.

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان گیلان ؛اسدی پرور گفت:این جلسه که به منظور بررسی مسائل بخش کشاورزی، وضعیت منابع آبی و بحران های احتمالی در سال زراعی پیش رو و با حضور  رییس سازمان  تعاون روستایی استان گیلان برگزار شد.

اسدی پرور افزود:طی این جلسه ضمن اشاره به مزایای متعدد اجرای طرح کشت قراردادی برای کشاورزان، اظهار داشت: در چارچوب این طرح با تامین تسهیلات مورد نیاز، انواع بذر، نهاده های کشاورزی و در نهایت خرید تضمینی محصول به قیمت روز ؛ دست واسطه ها و دلالان از چرخه تولید و عرضه محصول استراتژیک برنج کوتاه شده و کشاورزان فارغ از دغدغه های مختلف با افزایش کیفیت و راندمان برداشت محصول و کاهش ریسک خسارات احتمالی، از ثبات درآمدی تضمین شده برخوردار خواهند شد.

 وی در ادامه به ارایه گزارشات  در خصوص پیشرفت فیزیکی پروژه های  در دست اقدام این مدیریت و نحوه روند جذب اعتبارات مصوب این شهرستان خبرداد.

وی در پایان  با تاکید مجدد بر ضرورت رعایت تقویم زراعی از سوی کشاورزان‌، خاطر نشان کرد: تا کنون در بیش از ۲۱ هزار و۹۰۰ هکتار از شالیزارهای شهرستان رشت شخم اولیه انجام و همچنین ۷۹۲ هکتار خزانه برنج احداث گردیده است.

روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان گیلان