• امروز: 1401/09/05
  • آخرین بروزرسانی: 1401/09/05
کاشت موفقیت آمیز زنجبیل در شهرستان لاهیجان

کاشت موفقیت آمیز زنجبیل در شهرستان لاهیجان

مدیر جهادکشاورزی شهرستان لاهیجان گفت؛برای اولین بار گیاه زنجبیل در شهرستان لاهیجان کاشت شد و روز یکشنبه ۷ آذر ۱۴۰۰ اقدام به برداشت آن گردید .

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان گیلان، گودرز کمالپور گفت؛ در راستای برنامه های مدیریت امور باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان گیلان جهت بررسی و امکان سنجی تولید زنجبیل در شرایط اقلیمی منطقه نسبت به کاشت گیاه مذکور با همکاری ایستگاه تحقیقات گل و گیاهان زینتی لاهیجان و پیگیری و نظارت اجرایی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان لاهیجان اقدام شد .

وی با اشاره به رضایت بخش بودن نتایج حاصل از کشت آزمایشی زنجبیل ، گفت ؛امیدواریم با معرفی این گیاه بتوانیم گامهای مهمی در راستای تنوع بخشی از تولیدات کشاورزی و افزایش درآمد کشاورزان منطقه برداریم .

مدیر جهاد کشاورزی لاهیجان خاطر نشان ساخت ؛ زنجبيل گياهي با خواص دارویی فراوان و ادویه ای است . این گیاه چند ساله ، داراي ريزوم غده اي با برجستگي هاي فراوان و منشعب است. از ريزوم آن ساقه هاي هوایی تا ارتفاع بیش از یک و نیم متر خارج مي شود  و در واقع قسمت مورداستفاده گیاه ساقه متورم شده زیرزمینی آن است که ریزوم نام دارد.

روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان گیلان