• امروز: 1400/09/09
  • آخرین بروزرسانی: 1400/09/09
کیوی گیلان میوه صادراتی استراتژیک کشور

کیوی گیلان میوه صادراتی استراتژیک کشور

مدیر امور باغبانی سازمان جهاد کشاورزی گیلان گفت: کیوی گیلان میوه صادراتی استراتژیک کشور محسوب می‌شود.

به گزارش روابط سازمان جهاد کشاورزی استان گیلان، منوچهر پارسافر با بیان اینکه در حال حاضر وضعیت باغات کیوی گیلان خوب است، اظهار کرد: کیوی گیلان میوه صادراتی استراتژیک کشور است و ارز آوری خوبی برای کشور دارد.

وی با اشاره به اینکه میزان تولید کیوی گیلان پس از برداشت نهایی اطلاع‌رسانی خواهد شد، افزود: سال گذشته بالغ بر ۱۹۰ هزار تن کیوی در گیلان تولید شد که ۱۳۰ هزار تن به دیگر کشورها صادر شد.

پارسافر ادامه داد: علاه بر روسیه و آذربایجان کشورهای گرجستان، عراق، هند، امارت و ... نیز مشتری کیوی گیلان هستند و این محصول بازارهای بسیار خوبی در این کشورها دارد.

وی تصریح کرد: اصلاح باغات، تغذیه باغات و بهره گیری از ارقام باکیفیت از جمله اقداماتی است که در گیلان در حال انجام است تا کیوی‌های این استان از نظر کیفیت و کمیت ارتقا یابند.

مدیر امور باغبانی سازمان جهاد کشاورزی گیلان گفت: بیشترین کیوی گیلان در شهرستان تالش و رودسر تولید می‌شود و تقریبا در همه شهرستان‌های گیلان متقاضیان جدید برای ورود به تولید کیوی در استان وجود دارند.

وی تصریح کرد: گیلان در حال حاضر ۷۰۰۰ هکتار باغات کیوی دارد و گسترش جایگاه کیوی گیلان در دیگر بازارهای هدف در حال انجام است.

روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان گیلان