• امروز: 1400/02/24
  • آخرین بروزرسانی: 1400/02/22
شخم زمستانه در ۶۰درصد شالیزارهای صومعه سرا انجام شد

شخم زمستانه در ۶۰درصد شالیزارهای صومعه سرا انجام شد

مدیر جهاد کشاورزی صومعه سرا گفت: در ۶۰ درصد شالیزارهای این شهرستان شخم زمستانه انجام شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته پنج درصد بیشتر است.

به گزارش روابط عمومی سازمان؛ احمد پادیاب با بیان اینکه ۱۷۵ تن انواع بذر شلتوک بین کشاورزان شهرستان صومعه سرا توزیع شد، گفت: از این مقدار ۱۴۰ تن رقم هاشمی گواهی شده، ۳۰ تن رقم پر محصول خزر و ۵ تن رقم پرمحصول گیلانه است.

وی افزود: مهمترین اهداف اجرای توزیع بذر شلتوک در بین کشاورزان صومعه سرا افزایش تولید و افزایش درآمد آنان است.

مدیر جهاد کشاورزی صومعه سرا در ادامه از اجرای شخم زمستانه در ۱۵ هزار هکتار از شالیزارهای این شهرستان خبر داد و گفت: هم اکنون در ۶۰ درصد شالیزارهای این شهرستان شخم زمستانه  انجام شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته پنج درصد بیشتر است.

پادیاب با بیان اینکه نیاز کود شیمیایی کشاورزان شهرستان صومعه سرا هشت هزار تن است خاطرنشان کرد: تاکنون ۱۲۰۰ تن کود شیمیایی از سوی کارگزاران بخش خصوصی وتعاونی روستایی بین کشاورزان این شهرستان توزیع شده است.

مدیر جهاد کشاورزی صومعه سرا در ادامه از عملیات اجرای تجهیز و یکپارچه سازی ۲۵۰ هکتار از اراضی شالیکاری این شهرستان خبرداد و گفت: برای تجهیز این مقدار از سطح اراضی شالیکاری ۱۵ میلیارد ریال از محل منابع ملی تخصیص یافته که در روستاهای میانده، آقا محله بهمبر و گوراب زرمیخ در حال اجرا است.

پادیاب یادآورشد: اجرای طرح تجهیز و یکپارچه سازی اراضی شالیکاری امکان ورود ماشین آلات کشاورزی را به داخل مزرعه آسان می کند.

وی خاطرنشان کرد : تاکنون ۱۴ هزار هکتار از اراضی شالیکاری شهرستان صومعه سرا تجهیز و یکپارچه سازی شده است.

مدیر جهاد کشاورزی صومعه سرا همچنین در ادامه از لایروبی ۲۵۰ هکتار از آب بندانهای این شهرستان خبر داد و یادآورشد: این شهرستان دارای ۷۵۰ هکتار آبندان در قالب ۲۲۰ پهنه است.

پادیاب افزود: هم اکنون لایروبی  بازسازی و دیواره سازی آب بندان روستای شارم در بخش مرکزی درحال اجرا است.

وی ادامه داد: اعتبار اجرای این طرح از منابع ملی و منابع استانی تامین شده که عملیات لایروبی در چند روستای دیگرشهرستان نیز در حال اجرا است.