• امروز: 1401/09/05
  • آخرین بروزرسانی: 1401/09/05
برگزاری شورای کشاورزی در سیاهکل

برگزاری شورای کشاورزی در سیاهکل

شورای کشاورزی شهرستان سیاهکل در محل فرمانداری شهرستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان؛ مدیر جهاد کشاورزی شهرستان سیاهکل در جلسه با حضور معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی سازمان جهاد کشاورزی گیلان ، اعضای شورای کشاورزی شهرستان گفت: در سال جاری تاکنون برای 18 آب‌بندان شهرستان بااعتبار یک میلیارد و سیصدوشصت میلیون تومان، کار نقشه‌برداری، مناقصه و پیمانکار مشخص‌شده است.
وی افزود: تسهیلات سررسید شده و معوقه در بخش کشاورزی تاکنون 381 فقره از تسهیلات با مبلغ هشت میلیارد و چهارصد شصت‌وهشت میلیون تومان با درصد جذب 8/79 درصدی شامل این طرح‌شده‌اند و اطلاع‌رسانی برای انعکاس و جذب بیشتر این خدمت دولت تدبیر و امید ادامه دارد.
مهندس کوهستانی با اشاره به بخش پرداخت خسارات انفرادی و اشخاص آسیب‌دیده در بخش کشاورزی از سیل سال 98 تاکنون بیان کرد: مبلغ 129 میلیون و 520 هزار تومان به‌صورت بلاعوض و مبلغ یکصدوسی و هفت میلیون و چهارصد هزار تومان تسهیلات به این اشخاص پرداخت‌شده است.
وی بابیان اینکه در بخش پرداخت تسهیلات به خریداران ادوات کشاورزی تاکنون به 50 نفر مبلغ 2میلیارد و 600 میلیون تومان دریافت کرده‌اند اظهار کرد: پرداخت 332 میلیون تومان برای توسعه در حوزه پرورش ماهی به افراد متقاضی از محل تبصره 18 ، مبلغ 3 میلیارد و 594 میلیون تومان تسهیلات بابت کاشت گیاهان دارویی و زعفران در بخش دیلمان و پیر کوه ، مبلغ 700میلیون تومان نیز تسهیلات بابت صنایع تبدیلی تاکنون پرداخت‌شده است.
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان سیاهکل افزود: این تسهیلات تنها نمونه کوچکی از خدمات دولت تدبیر و امید در راستای توسعه بخش کشاورزی شهرستان سیاهکل است.

وی همچنین با اشاره به بخش خدمات زیربنایی و حمایت از چای‌کاران گفت: برای 1600 هکتار سطح زیر کشت چای در شهرستان سیاهکل تاکنون 5898 تن برگ سبز چای به ارزش 15میلیارد و 828 میلیون تومان از چای‌کاران خریداری‌شده است.
مهندس کوهستانی ادامه داد: بابت خرید ادوات کشاورزی مرتبط باکار چای‌کاران مبلغ 237 میلیون تومان به 69 متقاضی تسهیلات پرداخت‌شده است و 63 تن کود شیمیایی از 544 تن سهمیه کود شیمیایی نیز تاکنون به چای‌کاران شهرستان تحویل داده‌شده است.

 

روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی گیلان

همراه ما در پیام‌رسان سروش باشید          https://sapp