• امروز: 1403/04/30
  • آخرین بروزرسانی: 1403/04/28
تخصیص خط اعتباری ۵ همتی برای توسعه مکانیزاسیون کشاورزی

تخصیص خط اعتباری ۵ همتی برای توسعه مکانیزاسیون کشاورزی

قائم مقام مرکز توسعه مکانیزاسیون وزارت جهاد گفت: در راستای حمایت از توسعه مکانیزاسیون کشور حدود پنج همت (هزار میلیارد تومان) خط اعتباری ویژه را برای خرید ماشین آلات و ادوات کشاورزی تخصیص دادیم.

 

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان گیلان، رسول سلگی در حاشیه افتتاح نوزدهمین نمایشگاه تخصصی کشاورزی، ماشین آلات، ادوات، نهاده ها و تجهیزات آبیاری و گلخانه ای استان گیلان، با اشاره به برگزاری نمایشگاه مذکور در گیلان برای چندمین بار، اظهار کرد: نمایشگاه امسال هم از نظر تعداد واحدهای شرکت کننده و هم از حیث تنوع غرفه ها به مراتب نسبت به سال گذشته بهتر است.

 

وی ماحصل نمایشگاه های عرضه ماشین آلات حوزه مکانیزاسیون را ارائه آخرین دستاوردها و تکنولوژی ها و فناوری هایی دانست که می تواند در راستای افزایش تولیدات بخش کشاورزی اثرگذار باشد و افزود: کشاورزان و تولیدکنندگان و بهره برداران بخش کشاورزی می توانند با شناخت و آگاهی بیشتر از این ادوات، اقدام به تامین نیاز خودشان کنند.

 

قائم مقام مرکز توسعه مکانیزاسیون و صنایع کشاورزی وزارت جهاد کشاورزی با بیان اینکه در راستای حمایت از توسعه مکانیزاسیون کشور حدود پنج همت (هزار میلیارد تومان) خط اعتباری ویژه را برای خرید ماشین آلات و ادوات کشاورزی تخصیص دادیم، گفت: بالغ بر ۲۵۰۰ قلم ماشین آلات و ادوات و تجهیزات کشاورزی نیز بر روی سامانه این مرکز قرار گرفته و مورد تایید است و لذا کشاورزان و بهره برداران می توانند حسب نیاز خودشان از این فهرست کمک بگیرند و با استفاده از تسهیلات خط اعتباری مکانیزاسیون بانک کشاورزی اقدام به خرید ماشین آلات مورد نیازشان کنند.

 

سلگی با اشاره به ظرفیت بالای گیلان در شالیکاری و درصد مناسب مکانیزاسیون، تاکید کرد: فرایند کاشت مکانیزه با نشاکارها انجام می گیرد که گیلان درصد بالایی دارد؛ همچنین درجه مکانیزاسیون گیلان در برداشت با کمباین نیز بالاست.

 

وی از رشد ۱۱۵۴ درصدی درجه مکانیزاسیون برداشت محصولات کشاورزی در کشور از سال ۹۰ تاکنون خبر داد و بیان کرد: شاهد تلاش همه دست اندرکاران بخش مدیریت کشاورزی در استان ها هستیم.