• امروز: 1403/03/04
  • آخرین بروزرسانی: 1403/03/03
آغاز توزیع نهال یارانه دار در املش

آغاز توزیع نهال یارانه دار در املش

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان املش از آغاز توزیع نهال یارانه‌دار با هدف گسترش و توسعه باغداری و استفاده بهینه از آب و خاک به متقاضیان و بهره‌برداران بخش باغبانی این شهرستان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان گیلان، طاهر غلامی مهمترین اهداف توزیع نهال یارانه‌دار در شهرستان را جوان‌سازی باغ‌های فرسوده و غیرمثمر،کشت نهال سالم و استاندارد، رونق اقتصادی در بخش کشاورزی و ایجاد اشتغال پایدار دانست.

وی افزود: استفاده از نهال شناسه‌دار به‌عنوان یکی از اساسی‌ترین ابزارهای تحول بخش باغبانی جهت مقابله با تنش‌های محیطی، بیولوژیکی و بهره‌مندی از فرصت ها و مزیت های موجود باید همواره موردتوجه باغداران قرار گیرد.

غلامی گفت: نهال سالم و شناسه دار بهترین نهاده در فرآیند تولید محصولات باغبانی است که ضامن تولید کمی و کیفی مطلوب و بهره‌برداری بهینه از منابع پایه، سایر نهاده‌های تولید و نیروی انسانی خواهد بود.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان املش در پایان خاطرنشان کرد: باغدارانی که متقاضی دریافت انواع نهال مرکبات، فندق و گردو یارانه‌دار هستند می‌توانند به مرکز جهادکشاورزی املش شمالی مراجعه و با کارشناسان مشاوره کنند.