• امروز: 1403/03/31
  • آخرین بروزرسانی: 1403/03/27
همزمان با ایام الله گرامیداشت دهه فجر ؛  سه پروژه آب وخاک در رودبار به بهره برداری رسید

همزمان با ایام الله گرامیداشت دهه فجر ؛ سه پروژه آب وخاک در رودبار به بهره برداری رسید

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان رودبار از افتتاح و بهره برداری، تجهیز و راه اندازی  ایستگاه پمپاژ فاز ۱ پروژه باغات ۶۵۰ هکتاری و به طور همزمان افتتاح پروژه لایروبی و بهسازی قنات و همچنین پروژه مرمت و بازسازی استخر روستای علی آباد با حضور فرماندار، مسئولین شهرستان و جمعی از کشاورزان و بهره‌برداران در شهرستان رودبار خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان گیلان، حمید مهدوی با اشاره به لزوم دسترسی آب مطمئن در باغات ۶۵۰ هکتاری زیتون در علی آباد، افزود: از محل اعتبارات ملی عملیات حفر یک حلقه چاه به عمق ۶۰ متر، ساخت دو اتاقک، فنس‌کشی اتاقک‌ها ، دو دستگاه پمپ و تجهیز و ۸۰۰ متر لوله‌گذاری، کابل‌کشی و تابلو های برق  انجام شده است .

وی اظهار داشت : این ایستگاه پمپاژ در فاز ۱ علی آباد با پوشش ۱۰۰ هکتار و بهره مندی ۱۵۰ خانوار توسط‌ اعتبارات‌ ملی به مبلغ ۰ ۵  میلیارد ریال مورد بهره برداری قرار گرفت.

مهدوی با اشاره به اقدامات انجام شده به منظور کاهش مشکل کم آبی روستای علی آباد گفت: لایروبی و کف‌تراشی قنات علی آباد ّبه طول ۲۵۰ متر با اعتباری بالغ بر ۲ میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال انجام شد و عملیات لایروبی و بهسازی این قنات در سال ۱۴۰۲ به فاز تکمیلی و بهره برداری رسید و مشکل آب کشاورزی ۳۵ خانوار مرتفع شده است .

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان با بیان اینکه به طور همزمان طرح  مرمت و باز سازی استخر روستای علی آباد  نیز به بهره برداری رسید، افزود: این طرح با  حجم عملیات ۱۹۴۴  متر مکعب  در ۳۰ هکتار باغات زیتون و بهرمندی ۳۵  خانوار روستایی و هزینه ۲ میلیارد  و ۱۰۰ میلیون ریال از اعتبارات استانی به بهره برداری رسید.

روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان گیلان‌