• امروز: 1402/09/13
  • آخرین بروزرسانی: 1402/09/13
همزمان با 11 آذر شهادت میرزا کوچک جنگلی آغاز می شود: طرح کاشت یک میلیارد درخت در کشور از جنگل‌های گیلان

همزمان با 11 آذر شهادت میرزا کوچک جنگلی آغاز می شود: طرح کاشت یک میلیارد درخت در کشور از جنگل‌های گیلان

به گزارش روابط عمومی، رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان گیلان صبح امروز در جلسه وبیناری طرح مردمی کاشت یک میلیارد درخت با حضور رئیس سازمان منابع طبیعی کشور حضور یافت.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان گیلان در این نشست گفت: طرح مردمی کاشت یک میلیارد نهال یکی از طرح‌های بزرگ و مهم در کشور است که به منظور حفاظت از محیط‌زیست و افزایش سطح سبز در مناطق مختلف اجرا می‌شود و این طرح با هدف کاشت یک میلیارد نهال در سراسر کشور، به عنوان یک تلاش جامع برای حفظ محیط‌زیست و کاهش تغییرات آب و هوایی در نظر گرفته شده است.
صالح محمدی افزود: استان گیلان یکی از مناطقی است که به دلیل دارا بودن طبیعت زیبا و منابع طبیعی فراوان، اهمیت بسیاری در این طرح دارد و با توجه به اینکه گیلان دارای جنگل‌های زیادی است و همچنین دارای خاک حاصلخیز و شرایط آب و هوایی مناسب برای کاشت درختان است، اجرای این طرح در این استان به مراتب مهم‌تر می‌شود.
محمدی یادآور شد:کاشت یک میلیارد نهال در کشور به عنوان یک فرصت عالی برای توسعه جنگل‌ها، حفظ تنوع زیستی، جلوگیری از فرسایش خاک و کاهش تغییرات آب و هوایی محسوب می‌شود و همچنین، این طرح می‌تواند به اشتغالزایی در مناطق روستایی و کمک به توسعه اقتصادی مناطق محروم کمک کند.
وی تصریح نمود: اجرای طرح مردمی کاشت یک میلیارد نهال در استان گیلان، علاوه بر مزایای زیست‌محیطی، مزایای اقتصادی و اجتماعی قابل توجهی را نیز به همراه خواهد داشت و این طرح نه تنها به حفظ محیط‌زیست کمک می‌کند، بلکه به توسعه پایدار و بهبود شرایط زندگی مردم منطقه نیز کمک خواهد کرد. 
گفتنی است ۱۱ آذرماه، سالروز شهادت میرزا کوچک جنگلی به پیشنهاد سازمان‌های مردم نهاد و فعالان حوزه فرهنگ و هنر و رسانه استان گیلان و موافقت وزارت جهاد کشاورزی، به عنوان آغاز رسمی طرح کاشت یک میلیارد درخت در کشور انتخاب شده است.
روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان گیلان