• امروز: 1402/09/13
  • آخرین بروزرسانی: 1402/09/13
شورای کشاورزی آستانه اشرفیه برگزار شد

شورای کشاورزی آستانه اشرفیه برگزار شد

به گزارش روابط عمومی، جلسه شورای کشاورزی شهرستان آستانه اشرفیه با حضور جمعی از مسئولین سازمان جهاد کشاورزی استان گیلان و ادارات مرتبط شهرستانی برگزار شد.
مهرداد محمدی، مدیر جهاد کشاورزی شهرستان آستانه اشرفیه در آغار این نشست گفت: آستانه اشرفیه قطب تولید بادام زمینی استان است که با حمایت از تولید کنندگان از طریق ارائه تسهیلات ارزان قیمت، ورود ارقام مقاوم به آفات و بیماری‌ها و اجرای طرح تجهیز و نوسازی اراضی می‌توان شاهد افزایش تولید و بهبود کیفیت محصول استراتژیک بادام زمینی باشیم.
وی افزود : تولید و عرضه گل و گیاهان زینتی توسط بیش از ۹۵ تولید کننده مجوز دار نیاز به حمایت‌های ویژه همچون ایجاد پایانه یا مکانی جهت عرضه و فروش گل و گیاه زینتی و ارائه تسهیلات مناسب جهت تهیه تجهیزات بروز و توسعه این شغل پردرآمد وجذاب است.
محمدی اظهار کرد: آستانه اشرفیه به عنوان یکی از مهم‌ترین تولیدکنندگان مرغ گوشتی با ۳۵ تولیدکننده و همچنین بیش از ۲۰ هزار راس دام سبک و سنگین در رتبه بالای کشوری قرار دارد.
در ادامه سیدعلی موسوی، معاون تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان گیلان بیان داشت: مطالعات در خصوص معرفی ارقام مقاوم بادام زمینی در حال انجام است و پس از طی مراحل قانونی و زمان لازم اعلام می‌شود.
 وی افزود: برای حمایت از صنوبرکاری، این محصول در راستای الگوی کشت آورده شده تا از تسهیلات و نهاده‌های رایانه‌ای برخوردار شود.
موسوی خاطرنشان نمود: ضریب مکانیزاسیون استان ۲/۴۳ بوده و این ضریب برای شهرستان آستانه اشرفیه بیش از دو برابر استان یعنی ۵/۸ می‌باشد 
روابط عمومی سازمان جهادکشاورزی استان گیلان