• امروز: 1401/07/05
  • آخرین بروزرسانی: 1401/07/04
دومین کاروان ترویجی ارتقاء بهره‌وری کشاورزی همزمان با ۶ استان دیگر در گیلان

دومین کاروان ترویجی ارتقاء بهره‌وری کشاورزی همزمان با ۶ استان دیگر در گیلان

رئیس سازمان جهاد کشاورزی از راه اندازی دومین کاروان ترویجی ارتقاء بهره‌وری کشاورزی با حضور گروه های تخصصی در عرصه های تولیدی باغات میوه زیتون در استان گیلان همزمان در ۶ استان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان جهادکشاورزی گیلان، دکتر صالح محمدی در حاشیه این مراسم، ضمن اعلام این خبر گفت: طبق آخرین آمار معاونت باغبانی وزارت جهاد کشاورزی سطح زیر کشت زیتون کشور ۷۷ هزار هکتار است که بر اساس آمار سال ۱۴۰۰ از ۷۴ درصد باغات بارده بیش از ۱۰۰ هزار تن زیتون برداشت شده است.

وی اضافه کرد: در حال حاضر سطح زیر کشت زیتون در شهرستان رودبار ۹ هزار و ۳۰۰ هکتار بوده که ۸۷۹۱ هکتار آن بارور و مابقی غیر بارور می‌باشد .

رئیس سازمان جهاد کشاورزی با اشاره به اینکه توسعه کشت زیتون در ایران از سال ۷۳ آغاز شده و طی سالها تحولات عمده ای در تولید این محصول به وجود آمده است، خاطرنشان کرد: در راستای بهره گیری حداکثری از ظرفیت محققان و متخصصان برای انتقال دانش فناوری و ترویج یافته های پژوهشی این کاروان تخصصی با حضور در عرصه های کشاورزی راه اندازی شده است.

وی افزود این کاروان با مشارکت متخصصان موضوعی کارشناسان اجرایی و مروجان در مزارع بهره‌برداران برگزار خواهد شد. 

دکتر صالح محمدی هدف این برنامه را حضور متخصصان در عرصه ضریب نفوذ دانش تبادل اطلاعات با بهره برداران احصای مشکلات دانشجویی و ارائه توضیحات فنی دانست.