• امروز: 1401/05/19
  • آخرین بروزرسانی: 1401/05/29
کمیته گیاهپزشکی استان گیلان با محوریت موضوع مگس میوه مدیترانه‌ای

کمیته گیاهپزشکی استان گیلان با محوریت موضوع مگس میوه مدیترانه‌ای

جلسه کمیته گیاهپزشکی استان گیلان با موضوع مگس میوه مدیترانه‌ای باحضور  دکتر غلامیان؛ عضو هیئت علمی پژوهشکده مرکبات و میوه‌های نیمه گرمسیری،  دکتر مژدهی، رئیس مرکز تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی استان گیلان، سرپرست و کارشناسان مدیریت حفظ نباتات، کارشناس مدیریت باغبانی، معاونین فنی و کارشناسان مسئول حفظ نباتات مدیریت های جهادکشاورزی، و مسئولین فنی کلینیک‌های گیاهپزشکی شهرستان ها برگزار گردید.

   به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان گیلان، در این جلسه ابتدا سرپرست مدیریت حفظ نباتات در خصوص وضعیت کنونی آفت و فعالیت های در حال انجام به منظور ردیابی و پیش‌آگاهی آفت مذکور توضیحاتی را ارائه داد.

 سپس دکتر غلامیان در مورد مطالعات انجام شده، آخرین یافته‌ها و تجربیات در زمینه ردیابی، شناسایی و کنترل آفت مگس میوه مدیترانه‌ای مطالب جامعی را بیان داشتند.

  در ادامه مسئولین و کارشناسان حاضر نیز سوالات و نظرات خود را مطرح نموده و در زمینه برنامه ریزی برای کنترل آفت مذکور به بحث و تبادل نظر پرداختند.

 مقرر گردید امکانات تهیه شده توسط مدیریت حفظ نباتات از جمله تله های دلتا، مک‌فیل، پروتئین هیدرولیزات و سم مالاتیون در اختیار شهرستان‌ها قرار گیرد.

مقرر گردید ضمن اطلاع رسانی به مسئولین شهرستانی، به شکل های مختلف آگاهی رسانی به باغداران برای اقدام مناسب کنترلی صورت پذیرد.

مقرر گردید در مناطق کانونی شرق گیلان، از ابتدای شهریورماه، کنترل به صورت کانون‌کوبی آغاز گردد.

مقرر گردید از سازمان حفظ نباتات درخواست شود پیش آگاهی مگس میوه مدیترانه‌ای در برنامه سالانه شبکه مراقبت و پیش آگاهی مدیریت حفظ نباتات استان گیلان منظور گردد.

روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان گیلان