• امروز: 1401/04/08
  • آخرین بروزرسانی: 1401/05/29
ضوابط و استانداردها در تولید کودهای شیمیایی رعایت شود

ضوابط و استانداردها در تولید کودهای شیمیایی رعایت شود

 

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان گیلان تولید کودهای شیمیایی را یکی از ساز و کارهای رسیدن به امنیت غذایی دانست و گفت: باید در تولید کودها ضوایط و استانداردها رعایت شود.

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان گیلان ، سید علی موسوی ظهر سه شنبه در حاشیه برگزاری همایش آموزشی ترویجی معرفی سبد کودی در چهارمین روز از هفته جهاد کشاورزی با اشاره به اهمیت توجه به این حوزه، اظهار کرد: انتظار داریم که شرکت‌های تولید کننده کود شیمیایی گام‌های خوبی برداریم.

وی با بیان اینکه با توجه به اینکه کود شیمیایی پایه و اساس تولید محصولات کشاورزی را تشکیل می‌دهد، افزود: تولیدکنندگان باید تلاش کنند تا استانداردهای لازم در تولید کودهای ترکیبی و غیر ترکیبی رعایت شود.

معاون بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی گیلان تأکید کرد: کودهای مورد استفاده کشاورزان باید سالم، امن و ایمنی باشد.

وی با اشاره به تنوع کودهای شیمیایی تولیدی و مورد استفاده کشاورزان، افزود: تنوع در کودها سبب می‌شود تا کشاورز هنگام انتخاب گزینه‌های بیشتری برای انتخاب داشته باشد.

موسوی با بیان اینکه امنیت غذایی هدف اصلی و اولویت ما در جهاد کشاورزی است، تصریح کرد: امنیت غذایی زمانی شکل می‌گیرد که بتواند تمام ساز و کارهای برای تولید یک محصول کیفی را داشته باشیم.

وی تولید کودهای شیمیایی استاندارد و کیفی را یکی از این ساز و کارها برشمرد و ادامه داد: مشارکت کشاورزان و انتخاب و استفاده درست از کودهای شیمیایی و تولید محصولات با کیفیت از دیگر ساز و کارها است.

روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی گیلان