• امروز: 1401/04/12
  • آخرین بروزرسانی: 1401/05/29
آغاز توزیع تخم نوغان درشهرستان املش

آغاز توزیع تخم نوغان درشهرستان املش

مدیر جهادکشاورزی شهرستان املش از توزیع تخم نوغان در شهرستان املش خبر داد و افزود؛ نوغانداری همواره نقش پررنگی در اقتصاد خانوار های روستایی شهرستان از زمانهای بسیار دور تا به امروز داشته و دارد.

به گزارش روابط عمومی سازمان جهادکشاورزی استان گیلان، صفری گفت ؛ نوغانداری حرفه ای بسیار مهم برای ایجاد اشتغال و یکی از مناسب ترین  فعالیتهای خانگی است و میتواند نقش مهمی در استفاده از منابع روستایی در بهترین شکل ممکن در اجرای فعالیتهای اقتصادی اجتماعی ، امرار معاش مردم،اشتغال و تولید درآمد ایفا کند.

وی تصریح کرد:پرورش کرم ابریشم یک شغل جانبی و مکمل در کنار سایر مشاغل ازقبیل برنجکاری، چایکاری، دامداری، آبزی پروری و موارد مشابه دیگر نقش مهمی در اقتصاد خانوارهای روستایی ایفا مینماید.

وی درادامه اذعان داشت:سرمایه گذاری در نوغانداری در مقایسه با پاره ای از فعالیتهای تولیدی کشاورزی کمتر و بازگشت سرمایه سریعتراست.

 صفری در پایان خاطر نشان ساخت:بمنظور افزایش بازدهی عملکرد در صنعت نوغانداری توجه به نکاتی همچون تبدیل پرورش روش سنتی به صنعتی کرم ابریشم، توسعه کلاسهای ترویجی، استفاده از روش نوین نوغانداری، خرید تضمینی، اعطای تسهیلات ارزان قیمت، ایجاد مراکز تولید نهال ضروری بنظر میرسد.

روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان گیلان