• امروز: 1400/07/03
  • آخرین بروزرسانی: 1400/06/31
۷ طرح صنایع تبدیلی و غذایی در هفته دولت به بهره برداری رسید

۷ طرح صنایع تبدیلی و غذایی در هفته دولت به بهره برداری رسید

مدیر صنایع تبدیلی و غذایی جهاد کشاورزی گیلان:

۷ طرح صنایع تبدیلی و غذایی در هفته دولت به بهره برداری رسید

جوادزاده با اشاره به اینکه هفت طرح صنایع تبدیلی و غذایی با ۴۳ میلیارد تومان سرمایه گذاری در هفته دولت به بهره برداری رسیده است گفت: این طرح ها ظرفیت ۳۴ هزار تن فرآوری مواد اولیه کشاورزی را دارند.

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی؛ «قاسم جوادزاده» با اشاره به اینکه هفت طرح صنایع تبدیلی و غذایی با 43 میلیارد تومان سرمایه گذاری در هفته دولت به بهره برداری رسیده است افزود: این طرح ها ظرفیت 34 هزار تن فرآوری مواد اولیه کشاورزی را دارند.

مدیر صنایع تبدیلی و غذایی جهاد کشاورزی گیلان گفت: با بهره برداری این طرح‌ها، برای 60 نفر به صورت مستقیم و بیش از 200 نفر غیر مستقیم شغل ایجاد شده است.

وی با اشاره به صدور پروانه بهره برداری برای این واحدها تصریح کرد: 32 میلیارد و 700 میلیون تومان معادل 77 درصد هزینه این طرح ها از بخش خصوصی و 9 میلیارد و 800 میلیون تومان هم از محل تسهیلات بانکی تامین شده است.

جوادزاده با بیان اینکه هر سال بیش از سه میلیون تن محصول کشاورزی در گیلان تولید می‌شود خاطر نشان کرد: بیش از 2 هزار واحد تولیدی صنایع تبدیلی با ظرفیت عملی یک میلیون و 850 هزار تن و اشتغال 12 هزار و 500 نفر در گیلان فعالیت می‌کنند.

وی محصول عمده این کارخانجات را در فرآوری محصولات اساسی برنج، چای، زیتون، کیوی، مرکبات، مواد لبنی و خوراک دام و طیور و آبزیان دانست و اضافه کرد: بیشترین مشکلات صنایع تبدیلی گیلان مربوط به تأمین تسهیلات جاری و ثابت با بهره مناسب برای کارخانجات است.

جوادزاده اظهار کرد: یکی از بزرگترین مزیت های نسبی استان گیلان در بخش صنایع تبدیلی بخش کشاورزی، سهم بالای سرمایه گذاری بخش خصوصی است که آمار 10 سال گذشته نشان میدهد بیش از 70 درصد سرمایه گذاری ها در این بخش توسط بخش خصوصی انجام شده است که نشان دهنده پتانسیل ها و مزیت های رقابتی خوب این بخش است.

روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی گیلان