• امروز: 1400/03/26
  • آخرین بروزرسانی: 1400/03/26
توزیع بسته حمایتی اجتماعی کود تقویتی رایگان در بین کشاورزان شهرستان املش

توزیع بسته حمایتی اجتماعی کود تقویتی رایگان در بین کشاورزان شهرستان املش

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان املش از توزیع بسته حمایتی اجتماعی کود تقویتی رایگان در بین کشاورزان شهرستان درقالب طرح بسیج همگام با کشاورز خبر داد.
صفری ضمن اعلام این خبرگفت: در قالب طرح بسیج همگام با کشاورز مقدار ۱۲۰۰ کیلوگرم کود رایگان در بین کشاورزان شهرستان املش توزیع شد.
وی افزود: دراجرای این طرح بسیج مهندسین کشاورزی سپاه املش ،مدیریت جهادکشاورزی شهرستان و بسیج سازندگی سپاه مشارکت داشتند.
مدیرجهادکشاورزی شهرستان املش در ادامه با بیان اینکه این مقدارکود در بین ۱۰۶ بهره بردار در۲۳ روستا که در دوره آزمون خاک شرکت کرده بودند بصورت رایگان توزیع شد اذعان داشت: اجرای این طرح در راستای تفاهم نامه مشترکی بین سازمان جهادکشاورزی گیلان با سازمان بسیج مهندسین کشاورزی تحت عنوان طرح پایلوت تغذیه برنج با تاکید بر محوریت آزمون خاک، توصیه کودی وتوزیع کود و بذرگواهی شده امضاء شده است.
صفری افزود: محور اولویت اصلی حمایت این طرح از مخاطبان و ذینفعان تقویت خاک زراعی با انجام مراحل آزمون خاک، توصیه کودی و توزیع نهاده های کود میکرو به کشاورزان است.
مدیرجهادکشاورزی در پایان خاطرنشان ساخت: ۹ کارشناس مربی در اجرای این طرح نظارت دارند و توزیع این کودها سبب افزایش تولید در سطح میشود و این طرح سه ساله و با هدف چشم انداز خودکفایی تولید محصول برنج اجرا می گردد. ۲۰ /۳ /۱۴۰۰

روابط عمومی مدیریت جهادکشاورزی شهرستان املش