• امروز: 1401/11/17
  • آخرین بروزرسانی: 1401/11/17
ظرفیت‌های آبزی پروری خارج از دریا در گیلان فعال می‌شود

ظرفیت‌های آبزی پروری خارج از دریا در گیلان فعال می‌شود

رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان:

ظرفیت‌های آبزی پروری خارج از دریا در گیلان فعال می‌شود

 

رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان، آبزی پروری خارج از دریا را از سیاست‌های مهم شیلات برشمرد و گفت: باید این ظرفیت‌ها فعال شود.

به گزارش روابط عمومی ؛ دکتر صالح محمدی در بازدید از پره صیادی بندر کیاشهر با همراهی دکتر عباسی استاندار گیلان، اظهار کرد: افزایش بهره وری در بخش‌های مختلف کشاورزی رویکرد مهم و اصلی دولت سیزدهم است که این مهم در گیلان به صورت جدی پیگیری می‌شود.

وی، احصاء مشکلات جامعه صیادی گیلان را از مهم‌ترین اولویت‌ها برشمرد و افزود: رفع موانع در همه بخش‌ها بویژه در صنف صیادان به جد دنبال می‌شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان، آبزی پروری خارج از دریا را از سیاست‌های مهم شیلات برشمرد و بیان کرد: در کنار صید و صیادی در دریا، باید ظرفیت‌های آبزی پروری خارج از دریا هم فعال شود.

محمدی با اشاره به ظرفیت‌های خوب گیلان در بخش منابع آبی، اضافه کرد: گیلان در بخش پرورش انواع ماهی و تقویت آبزی پروری خارج از دریا توانمندی بالایی دارد که از آن باید بهره گرفت.

وی از تشکیل ستاد آبزی پروری در گیلان خبر داد و افزود: این ستاد مشکلات، موانع، آسیب‌ها و فرصت‌های آبزی پروری استان را مورد بررسی قرار می‌دهد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان با اشاره به نتایج و مزیت‌های تقویت آبزی پروری در بخش‌های مختلف، اضافه کرد: تقویت آبزی پروری منجر به ارتقای امنیت غذایی، اشتغال آفرینی و پویایی اقتصاد می‌شود.

روابط عمومی سازمان جهادکشاورزی گیلان