• امروز: 1401/04/08
  • آخرین بروزرسانی: 1401/05/29
کارگاه های آموزشی پیشگیری و راههای مقابله با بیماری تب کریمه کنگو در ۴مرکز جهادکشاورزی شهرستان لنگرود برگزار شد

کارگاه های آموزشی پیشگیری و راههای مقابله با بیماری تب کریمه کنگو در ۴مرکز جهادکشاورزی شهرستان لنگرود برگزار شد

مدیر جهادکشاورزی شهرستان لنگرود گفت: در راستای همکاری های مشترک با شبکه دامپزشکی، در هفته آخر خرداد چهار مورد کلاس آموزشی پیشگیری و راههای مقابله با بیماری تب کریمه کنگو،بیماری مشترک بین انسان و دام، در چهار مرکز جهادکشاورزی اطاقور-گلسفید-چاف و کومله در آخرین هفته خردادماه سالجاری برگزارشد.

به گزارش،روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی، دکتر احمدی شاد گفت : همه ساله با آغاز فعالیت کنه‌ها در فصل گرما بیماری تب کریمه کنگو افزایش می‌یابد، در حالی که با رعایت توصیه‌های دامپزشکی به راحتی قابل پیشگیری است. در این راستا سازمان دامپزشکی وظیفه نظارتی و حاکمیتی دارد تا در نهایت محصولات سالم‌ پروتئینی به دست مصرف کنندگان برسد و از شیوع بیماری های دام و طیور که آسیب جدی به تولید ملی کشور می زنند، پیشگیری کند.

همچنین، لازم است مردم نکات بهداشتی را به صورت جدی رعایت کنند.بیماری تب کریمه کنگو بین انسان و دام مشترک است که در صورت عدم رعایت نکات بهداشتی به انسان مبتلا خواهد شد.

این بیماری با رعایت اصول بهداشتی، از جمله حذف کنه ناقل بیماری از طریق سمپاشی و حمام دادن دام ها و سمپاشی و ضدعفونی نمودن اماکن دامی، خودداری از له کردن کنه با دست یا روی بدن دام، خودداری از تماس غشاهای مخاطی بدن با ترشحات و خون دام، خودداری از کشتار دام در محل‌های غیر مجاز، تهیه گوشت مورد نیاز از محل‌های مطمئن و تحت نظارت دامپزشکی، نگهداری لاشه تازه دام به صورت کامل به مدت ۲۴ ساعت در یخچال، روش های حفاظت شخصی در تماس با ترشحات و خون حیوان (پوشیدن دستکش، لباس بلند، چکمه، ماسک و عینک)، اجتناب از خوردن جگر خام و نیم پخت و پختن گوشت برای از بین رفتن ویروس قابل پیشگیری است.
روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان گیلان