• امروز: 1400/10/27
  • آخرین بروزرسانی: 1400/10/21
نظارت بر صادرات از طریق دو پست قرنطینه در انزلی و آستارا

نظارت بر صادرات از طریق دو پست قرنطینه در انزلی و آستارا

محصولات کشاورزی صادرات گیلان و منطقه در دو پست قرنطینه انزلی و آستارا به دقت کنترل می‌شود.

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان گیلان ؛ محمد ابراهیم‌ محمدی گفت : ۸۵ درصد محصولات کشاورزی صادراتی ایران به کشور‌های اوراسیا از طریق مرز‌های آستارا صادر می‌شود و لازم است محصولات کشاورزی را که در باغ‌های استان و منطقه تولید می‌شود به دقت کنترل شود.

وی در بازدید از پست قرنطینه نباتی گمرک آستارا اضافه کرد: گیلان دو پست قرنطینه نباتی در مرز آستارا و شهرستان انزلی دارد که بیشتر محصولات وارداتی از کشور روسیه مانند چوب و غلات و عمده محصولات صادراتی در این دو پست قرنطینه می‌شود.

مدیرحفظ نباتات استان گیلان ، با اشاره به صادرات روزانه کیوی افزود : در همین فصل کاهو ، فلفل دلمه ، محصولات گلخانه‌ای و بادمجان از سایر استان‌های کشور وارد آستارا شده و از این مرز به کشور‌های اوراسیا صادر می‌شود.

وی بیان کرد : محصولات کشاورزی گیلان و بسیاری از استان‌ های کشور از مرز آستارا صادر می‌شود و صدور گواهی بهداشتی باید بر اساس شیوه نامه‌های ابلاغی باشد.

محمد ابراهیم محمدی ادامه داد: در روز‌های گذشته مشکلاتی در رابطه با محصولات صادراتی ایران به اوراسیا پیش آمد و گواهی سلامت محصول و باقی مانده سموم، فلزات سنگین، آفت کش‌ها و نیترات مدنظر کشور‌های مقصد از جمله دلایل برگشت محصولات بوده است.

وی با توصیه به کشاورزان در رعایت دستورالعمل‌های مصرف سموم گفت : دلیل اصلی مشکلات به وجود آمده این است که وقتی یک سم و آفت کش محصول کشاورزی در کشوری ثبت نشود از نظر آن کشور دچار مشکل است.

روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان گیلان