• امروز: 1400/05/02
  • آخرین بروزرسانی: 1400/04/31
بالغ بر ۱۵ میلیون مرغ در مرغداری های استان گیلان در حال پرورش است

بالغ بر ۱۵ میلیون مرغ در مرغداری های استان گیلان در حال پرورش است

اکبرنژاد با اشاره به جوجه ریزی مناسب واحدهای مرغ گوشتی در استان گیلان گفت: حدود ۱۵ میلیون مرغ در مرغداری های استان در حال پرورش است که این میزان مرغ به مرور به بازار مصرف ارسال خواهد شد.


به گزارش روابط عمومی سازمان، «میر حجت علی اکبرنژاد» با اشاره به جوجه ریزی مناسب واحدهای مرغ گوشتی در استان گیلان اظهار کرد: حدود ۱۵ میلیون مرغ در مرغداری های استان در حال پرورش است که این میزان مرغ به مرور به بازار مصرف ارسال خواهد شد.

 معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی گیلان افزود: با توجه به میزان جوجه ریزی که صورت گرفته پیش بینی می شود بطور میانگین روزانه ۵۵۰ تا ۶۰۰ تن لاشه مرغ در کشتارگاه های گیلان داشته باشیم.

وی با بیان اینکه: از این میزان تولید حدود ۵۰ درصد در استان گیلان و ۵۰ درصد دیگر به استان‌های هدف به خصوص تهران و البرز ارسال می شود.

 ابراز امیدواری کرد: با تداوم تولید، هیچ گونه کمبودی در استان گیلان متصور نیستیم.

وی گفت: با توجه به اینکه شرکت پشتیبانی، تمامی نهاده های مرغداران گوشتی را تامین می‌کند صددرصد نهاده‌های مرغداری های گوشتی تا امروز تامین شده و از این بابت هیچگونه نگرانی وجود ندارد.

اکبرنژاد تصریح کرد: در بحث حمل و نقل مشکلاتی وجود دارد که درصدد هستیم آن را به موقع از طریق ریل بر طرف کنیم تا مشکلات این بخش نیز حل شود.

روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی گیلان