• امروز: 1400/01/23
  • آخرین بروزرسانی: 1400/01/21
پلاک کوبی بیش از 409 هزار راس دام سبک و سنگین در گیلان

پلاک کوبی بیش از 409 هزار راس دام سبک و سنگین در گیلان

مدیر امور دام سازمان جهاد کشاورزی گیلان گفت: از ابتدای طرح تا کنون بیش از  409 هزار راس دام سبک و سنگین پلاک کوبی شده است.

به گزارش روابط عمومی سازمان؛ محمد گلشنی با بیان اینکه استان گیلان 1278303 راس دام سبک و سنگین دارد افزود: تا کنون 409279 راس دام طرح پلاک کوبی را انجام داده اند.

وی ادامه داد: دامداری که متقاضی پلاک کوبی باشد می تواند با مراجعه به تعاونی دامداران شهرستان عملیات ثبت و پلاک کوبی را انجام دهد.
مدیر امور دام سازمان جهاد کشاورزی گیلان با عنوان اینکه شماره های ملی ۱۵ رقمی پلاک برای دامها مطابق با استانداردهای بین المللی و از نوع RFID بوده اظهار کرد:هدف از پلاک کوبی، دستیابی به آمارواقعی دام، استقرار نظام صحیح بهداشتی در سطح کشور برای ارتقای کیفی تولیدات و کاهش ضایعات، کنترل بازار برای دسترسی به میزان تقاضا و عرضه تولیدات دامی و جلوگیری از سوء استفاده های احتمالی سودجویان می باشد.
وی در ادامه یکی از مزایای طرح هویت گذاری دام را امکان برنامه ریزی در خصوص اصلاح نژاد استان دانست و اذعان داشت: افزایش سرعت و دقت در امر بیمه دام استان، تسهیل در پردازش توزیع نهاده های دامی و حذف هزینه های موازی سازی شناسایی دام از دیگر مزایای این طرح است.

روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی گیلان