• امروز: 1401/04/10
  • آخرین بروزرسانی: 1401/05/29
دیدار آیت الله فلاحتی نماینده ولی فقیه استان گیلان با تعدادی از کارمندان جهادکشاورزی در هفته جهاد

دیدار آیت الله فلاحتی نماینده ولی فقیه استان گیلان با تعدادی از کارمندان جهادکشاورزی در هفته جهاد

به گزارش روابط عمومی حوزه نمایندگی ولی فقیه سازمان جهاد کشاورزی استان گیلان  آیت الله رسول فلاحتی نماینده محترم ولی فقیه در استان گیلان و امام جمعه رشت امروز در دیدار با مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه ، رئیس ،کارکنان جهاد کشاورزی استان گیلان و با مجمع کانون های سنگر سازان بی سنگر ، جهاد گران ، بازنشستگان به مناسبت سالروز تشکیل جهادکشاورزی به فرمان امام(ره) در سال ۵۸ با سلام و عرض خسته نباشید به یادگاران دوران دفاع مقدس اظهار کرد: روز گذشته خدمت مقام معظم رهبری بودیم و ایشان فرمودند؛ سلام ما را به همه مردم و مسئولان گیلان برسانید.
وی، وجود جهاد سازندگی در دوران دفاع مقدس و آبادانی روستاها در کشور را جزو افتخارهای بزرگ و ملی عنوان کرد و افزود: هیچ زمانی مردم حضور و خدمات جهادگران در عرصه جنگ و داخل کشور را فراموش نمی کنند.
امام جمعه رشت با بیان اینکه جهاد سازندگی و پس از آن جهاد کشاورزی به معنای واقعی در کشور کار کرده است، تصریح کرد: جهاد کشاورزی هنوز نیز در موقعیت کار است.
آیت الله فلاحتی به فعالیت جهاد سازندگی چند برابر عرصه دفاع مقدس در جامعه امروز اشاره کرد و گفت: توجه به عرصه درون سازمانی و خارج از سازمان جهاد کشاورزی حائز اهمیت است.
وی با تاکید براینکه تمام کارکنان جهاد کشاورزی باید در مسائل مهندسی تولید آگاهی داشته باشند، بیان کرد: جذب و استفاده از جوانان نوآور حائز اهمیت است و پس از گذشت ۴۰ سال از انقلاب اسلامی طرح هایی که می خواهیم اجرا کنیم نباید بدون برنامه باشد بلکه با مشاهده افق ها باید برنامه ریزی داشته باشیم.
نماینده ولی فقیه در گیلان بر واگذاری پست های کلیدی به افراد دارای اراده کار در جهاد کشاورزی تاکید کرد و یادآور شد: افراد دارای روحیه جهادی، دارای دست پاک، نوآور و جامعه شناس و مردم شناس باید مدیریت ها را به عهده بگیرند.
آیت الله فلاحتی با اشاره به اینکه جهاد کشاورزی باید کارآفرین باشد، خاطرنشان کرد: در عرصه درون سازمانی تلاش کنید افراد برنامه ریز به اولویت ها توجه داشته باشند.
وی، گیلان را دارای سه عرصه خوب و طلایی دریا، جنگل و کوه دانست و اظهار کرد: اگرچه کثرت جمعیت انسانی تقطیع اراضی و بهره وری کم را تداعی می کند اما می توانیم با استفاده از کارشناسان بهره وری را بالا ببریم.
امام جمعه رشت، خواستار آشنایی مردم با تولیدات داخلی و خودصیانتی از محصولات داخلی شد و افزود: مقام معظم رهبری با توجه به ارائه راهکار مجموعه کارشناسان امسال را رونق تولید نامگذاری کردند ضمن اینکه امروز با توجه به شرایط اقتصادی، سیاسی و فرهنگی به وجود آمده در جامعه، تقاضا دو برابر عرضه شده است.
آیت الله فلاحتی با اشاره به شرایط پذیرش تولیدات ایرانی در آسیای میانه و اروپای شرقی، بیان کرد: گیلان نه تنها می تواند در محصولات کشاورزی به خودکفایی برسد بلکه به استان های همجوار و کشورهای آسیای میانه می تواند صادرات داشته باشد.
وی با انتقاد از واردات تخم نوغان از خارج از کشور، تصریح کرد: ۵۰ سال گذشته تخم نوغان را از کشور کره وارد می کردیم و اکنون نیز تخم نوغان را باید از چین وارد کنیم و مهندسان کشاورزی باید در این زمینه تلاش بیشتری داشته باشند.