• امروز: 1397/12/28
  • آخرین بروزرسانی: 1397/12/28
سفرمدیر کل دفتر شبکه دانش و رسانه های ترویجی و همراهان به منظور بازدید فعالیت های رسانه ای گیلان

سفرمدیر کل دفتر شبکه دانش و رسانه های ترویجی و همراهان به منظور بازدید فعالیت های رسانه ای گیلان

به گزارش مدیر هماهنگی ترویج کشاورزی استان گیلان، مهندس اسحاقی؛ مدیر کل دفتر شبکه دانش و رسانه ­های ترویجی و همراهان به منظور ارزیابی و نظارت و برنامه­ ریزی رسانه­ های آموزشی و ترویجی، روز شنبه مورخه97/12/18 عازم استان گیلان شدند و در جلسه هماهنگی و هم اندیشی تهیه و تولید برنامه­ های رسانه  ترویجی در محل دفتر کار مدیر هماهنگی ترویج کشاورزی استان شرکت نمودند.

در ابتدا مهندس جدی نیا؛ مدیر هماهنگی ترویج کشاورزی استان گیلان، گزارشی از فعالیت های رسانه های ترویجی استان در سال 97 را ارائه نمودند.

وی گفت: برنامه های تلویزیونی استان با همکاری بخش های اجرایی و شهرستان ها در زمینه­ های مختلف کشاورزی و تاکید بر محصولات غالب استان از اردیبهشت ماه تا دی ماه سال جاری هفته ای یکبار در دقایق پربیننده از شبکه سیمای  باران پخش گردید.

مهندس اسحاقی؛ ضمن تشکر از اقدامات استان، جهت سرعت عمل بخشیدن به تهیه و تنظیم رسانه های نوشتاری و درج متون تخصصی و فنی همکاران و بهره­گیری از اطلاعات و اندوخته های فنی آنان، پیشنهاد تشکیل کارگروه ها و کمیته های استانی و بررسی و داوری بخش­های تخصصی و تحقیقاتی مربوطه در استان را نمود.

مهندس اسحاقی گفت: از دیگر برنامه های پیش روی دفتر شبکه دانش و رسانه­ های ترویجی، راه اندازی سامانه پیامک جهت بهره گیری از رسانه‌هاي آموزشی ترویجی الکترونیکی در انتقال یافته­ های تحقیقاتی و یا اطلاع­ رسانی به بهره برداران بخش کشاورزی، طراحی برنامه اپلیکیشن تحت ویندوز و اندروید در سال 98 جهت درج گزارش فعالیت کارشناسان بجای دفتر گزارش کار مروجین مسئول پهنه های تولیدی که طی دو سال اخیر(سال 97-96) بصورت کتابچه به مراکز جهاد کشاورزی استان ها ارسال می شد و نیز خرید و تامین و ارسال بخشی از تجهیزات و امکانات مورد نیاز  اداره رسانه­ های ترویجی استان­ها از جایگاه اعتبارات ملی است.

سپس اعضای جلسه در خصوص نحوه تولید برنامه های رسانه های ترویجی، مسائل و مشکلات موجود و امکانات مورد نیاز آن بحث و تبادل نظر نمودند.

پس از اتمام جلسه مهندس اسحاقی و همراهان با مهندس درجانی؛ رئیس سازمان، دیدار و پیرامون موضوع رسانه ­ای گفتگو نمودند. 97/12/21

روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان گیلان