• امروز: 1397/12/28
  • آخرین بروزرسانی: 1397/12/28
برنج گیلان بسته بندی و برند سازی می شود

برنج گیلان بسته بندی و برند سازی می شود

رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان از طرح جامع بسته بندی و برند سازی در حوزه برنج خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی گیلان روز دوشنبه 97/10/17 طرح جامع بسته بندی و برند سازی برنج در کمیته فنی برنج استان در سالن جلسات استانداری گیلان برگزار گردید.

مهندس درجانی؛ رئیس سازمان جهادکشاورزی  اعلام کرد :فرایندهای اجرایی در راستای ارتقاء سطح معیشتی کشاورزان و کیفیت محصول برنج و ارتقای جایگاه و اعتمادسازی برنج گیلان در این طرح دیده شده است.

وی گفت:تمامی الزامات فنی، بهداشتی، نظارتی و استانداردها در طرح بسته‌بندی برنج منظور شده و به اعتقاد ایشان بازار خوب برنج درگروی هماهنگی و اجرایی شدن طرح اصلاح ساختارکارخانجات شالیکوبی با بسته بندی، برندسازی و استانداردسازی حوزه برنج محقق خواهدشد.

مهندس درجانی افزود: در این طرح در گام نخست 100 هزارتن برنج بسته بندی شده با برند منطقه ای و حضور تشکلها و کارخانجات شالیکوبی و صنایع بسته بندی با اولویت زنجیره های یکپارچه حوزه برنج که ضوابط لازم را دریافت کرده اند اقدام خواهدشد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان ضمن برشمردن نکات مثبت طرح خاطر نشان کرد: امیدواریم با اقدامات مثبت باعث تشویق و ترغیب بخش خصوصی بویژه فروشگاه های زنجیره ای در مسیر تهیه برنج مورد نیاز خود از تولیدکنندگان به صورت بدون واسطه باشیم تا جایگاه برنج گیلان بیشتر و بهتر از گذشته در مبادی داخلی و خارجی تثبیت شود.

در ادامه دکتر جوادزاده؛ مدیرصنایع تبدیلی و غذایی سازمان جهادکشاورزی استان گیلان افزود: استان گیلان دارای1500 کارخانه شالیکوبی به ظرفیت یک میلیون و 100 هزار تن در سال و 45 واحد بسته بندی برنج به ظرفیت 60 هزار تن می باشد.97/10/19

روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی گیلان