• امروز: 1397/08/23
 • آخرین بروزرسانی: 1397/08/22
تیتر اخبار
 1. بازدید مشاور معاون وزیر و مجری طرح زیتون کشور از مجتمع کشت و صنعت زیتون منجیل رودبار
 2. آغاز شخم اول شالیزارها
 3. دیدار رییس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان با رییس سازمان جهاد کشاورزی گیلان
 4. پدافند غیر عامل پشتوانه اقتدار ملی یکی از مهترین ابزارهای بازدارنده محسوب می شود
 5. حضور پژوهشگر دانشگاه جهت تدریس دوره مهارتی ویژه گیاهان دارویی
 6. پایان برداشت راتون در گیلان
 7. دیدار رئیس پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی کشور با ریاست سازمان جهاد کشاورزی گیلان
 8. افزایش سهم گیلان در خوداتکایی روغن خوراکی ایران
 9. تنها یازده روز برای کشت دانه روغنی کلزا زمان باقی است
 10. دیدار ریاست سازمان جهاد کشاورزی استان گیلان با آیت الله فلاحتی امام جمعه رشت
 11. دیدار نمایندگان مجلس شورای اسلامی با ریاست سازمان جهاد کشاورزی استان گیلان
 12. دیدار همکاران سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین با ریاست محترم سازمان جهاد کشاورزی استان گیلان
 13. دیدار مدیر تعاون روستایی استان به همراه اتحادیه ها و تشکلهای بخش کشاورزی با ریاست محترم سازمان جهاد کشاورزی استان گیلان
 14. پرداخت بخشی دیگر از مطالبات چایکاران شمالی
 15. • انتصاب مدیر جدید امور اراضی در سازمان جهاد کشاورزی استان گیلان
 16. اولین جلسه شورای مدیران با حضور مهندس درجانی ریاست محترم سازمان جهاد کشاورزی استان گیلان
 17. انتصاب ریاست سازمان جهاد کشاورزی استان گیلان
سالانه ‌500 تن گوشت بوقلمون در گیلان تولید می‌شود

سالانه ‌500 تن گوشت بوقلمون در گیلان تولید می‌شود

معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی گیلان با اشاره به اینکه این استان قطب تولید بوقلمون در کشور است گفت‌: سالانه ‌500 تن گوشت بوقلمون در گیلان تولید می‌شود.

حجت علی‌اکبرنژادگفت: گیلان قطب تولید بوقلمون در سطح کشور است به طوری‌که سالانه بالغ بر 500 تن گوشت بوقلمون در واحدهای پرورشی این استان تولید و سپس روانه بازار مصرف در سراسر کشور می‌شود.

معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی گیلان ‌خاطرنشان کرد:‌ تولیدکنندگان و فعالان عرصه پرورش بوقلمون در استان گیلان با پرورش حدود 21 هزار قطعه بوقلمون مادر سالانه چیزی در حدود بیش از 45 درصد جوجه بوقلمون کشور را تولید می‌کند.

اکبرنژاد از فعالیت 4 واحد پرورش بوقلمون مادر در استان گیلان خبر داد و ابراز داشت:‌ ظرفیت تولید این تعداد از واحدهای پرورشی حدود 21 هزار قطعه بوقلمون مادر تخمین زده می‌شود و سالانه 4 میلیون قطعه جوجه بوقلمون کشور نیز در این واحدها تولید می‌شود.

وی با بیان اینکه 45 درصد جوجه بوقلمون کشور در واحدهای پرورشی گیلان تولید می‌شود تصریح کرد‌:‌ در حال حاضر 9 واحد پرورش بوقلمون گوشتی در سطح استان گیلان فعال است و این مراکز سالانه حدود 500 تن گوشت بوقلمون را تولید و روانه بازار مصرف می‌کنند.

معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی گیلان از صدور گوشت بوقلمون تولید شده این استان به سراسر کشور خبر داد و گفت‌:‌ گوشت بوقلمون تولید شده در واحدهای پرورشی گیلان علاوه بر مصرف ‌در داخل استان به سایر استان‌های سراسر کشور نیز صادر می‌شود.

معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی گیلان به کسب دستاوردی بزرگ در این استان در عرصه تولید بوقلمون اشاره کرد و افزود:‌ تولید کنندگان بوقلمون در گیلان موفق شدند از سال 90 تاکنون با تولید استاندارد، کشورمان را از واردات این محصول بی‌نیاز کنند.

اکبرنژاد حمایت از سرمایه‌گذاران علاقمند برای مشارکت در ساخت کشتارگاه‌های بوقلمون در گیلان را متذکر شد و ابراز داشت: با توجه به موقعیت گیلان در عرصه تولید برقلمون کشور،‌ ایجاد و راه‌اندازی کشتارگاه‌های مجهز و مکانیزه بوقلمون در این استان ضروری است.

وی با تأکید بر اینکه جهاد کشاورزی گیلان در زمینه دریافت تسهیلات،‌ صدور پروانه ساخت و بهره‌برداری با سرمایه‌گذاران همکاری می‌کند عنوان کرد:‌ تسهیلات با سود 10 تا 18 درصدی به علاقمندان ساخت و راه‌اندازی کشتارگاه‌های بوقلمون در گیلان پرداخت می‌شود.

معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی گیلان ایجاد کشتارگاه‌های صنعتی را از اهداف استراتژیک این سازمان اعلام کرد و بیان داشت: سرمایه‌گذاران می‌توانند برای دریافت تسهیلات مورد نیاز در سایت کارا و یا صندوق کارآفرینی امید ثبت‌نام کنند.97/8/14

روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان گیلان