• امروز: 1397/08/23
 • آخرین بروزرسانی: 1397/08/22
تیتر اخبار
 1. بازدید مشاور معاون وزیر و مجری طرح زیتون کشور از مجتمع کشت و صنعت زیتون منجیل رودبار
 2. آغاز شخم اول شالیزارها
 3. دیدار رییس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان با رییس سازمان جهاد کشاورزی گیلان
 4. پدافند غیر عامل پشتوانه اقتدار ملی یکی از مهترین ابزارهای بازدارنده محسوب می شود
 5. حضور پژوهشگر دانشگاه جهت تدریس دوره مهارتی ویژه گیاهان دارویی
 6. پایان برداشت راتون در گیلان
 7. دیدار رئیس پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی کشور با ریاست سازمان جهاد کشاورزی گیلان
 8. افزایش سهم گیلان در خوداتکایی روغن خوراکی ایران
 9. تنها یازده روز برای کشت دانه روغنی کلزا زمان باقی است
 10. دیدار ریاست سازمان جهاد کشاورزی استان گیلان با آیت الله فلاحتی امام جمعه رشت
 11. دیدار نمایندگان مجلس شورای اسلامی با ریاست سازمان جهاد کشاورزی استان گیلان
 12. دیدار همکاران سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین با ریاست محترم سازمان جهاد کشاورزی استان گیلان
 13. دیدار مدیر تعاون روستایی استان به همراه اتحادیه ها و تشکلهای بخش کشاورزی با ریاست محترم سازمان جهاد کشاورزی استان گیلان
 14. پرداخت بخشی دیگر از مطالبات چایکاران شمالی
 15. • انتصاب مدیر جدید امور اراضی در سازمان جهاد کشاورزی استان گیلان
 16. اولین جلسه شورای مدیران با حضور مهندس درجانی ریاست محترم سازمان جهاد کشاورزی استان گیلان
 17. انتصاب ریاست سازمان جهاد کشاورزی استان گیلان
دیدار ریاست سازمان جهاد کشاورزی استان گیلان با آیت الله فلاحتی امام جمعه رشت

دیدار ریاست سازمان جهاد کشاورزی استان گیلان با آیت الله فلاحتی امام جمعه رشت

نماینده ولی فقیه در گیلان گفت: کشت سنتی دیگر پاسخگوی نیاز جامعه نیست و روش‌های جدید علمی باید جایگزین شود.
آیت‌الله رسول فلاحتی امروز در دیدار با رئیس جدید و جمعی از مدیران سازمان جهاد کشاورزی گیلان با تأکید بر برخورد با زدوبندهای غیر متعارف در دستگاه‌های مختلف اظهار کرد: زیربنای تمام فعالیت‌ها باید بر انسان‌محوری باشد ضمن اینکه به معنویت و شخصیت افراد توجه شود.
وی ادامه داد: انسان‌محوری در امور به معنای بی‌توجهی به تخلف‌ها نیست و تمام مسؤولان باید از خود مواظبتی داشته باشند.
امام جمعه رشت با بیان اینکه قبول مسؤولیت‌ها باید در راستای ارائه خدمت به مردم باشد، تصریح کرد: خودنظارتی از جمله مواردی است که مسؤولان باید نسبت به خود و زیرمجموعه مدیریتی داشته باشند.
آیت‌الله فلاحتی در ادامه بر مدیریت آب در بخش کشاورزی گیلان تأکید کرد و افزود: آب‌بندان‌ها در مناطق مختلف استان وجود دارند و حفظ و احیای آنها نیازمند لایروبی است.
وی با اشاره به اینکه سدهای لاستیکی در مدیریت آب کشاورزی تاثیرگذار است، بیان کرد: احداث سدهای لاستیکی از برنامه‌های مسؤولان مربوطه در نقاط مختلف گیلان است.
نماینده ولی فقیه در گیلان به کشت محصولات کشاورزی به روش سنتی در نقاط مختلف استان اشاره کرد و گفت: کشت سنتی دیگر پاسخگوی نیاز جامعه نیست و روش‌های جدید علمی باید جایگزین شود.
آیت‌الله فلاحتی، جهادکشاورزی را نبض حیاتی استراتژیک جامعه دانست و خاطرنشان کرد: بخش‌های مختلف مراکز تحقیقاتی جهاد کشاورزی نیازمند توجه عمیق است.
وی، تغییر کاربری را از معضلات بخش کشاورزی گیلان ذکر کرد و یادآور شد: یک‌سوم از اراضی شالیزاری استان در حال تبدیل شدن به محصولات باغی است.
امام جمعه رشت با تأکید بر توجه به فرآوری و نشان‌سازی محصولات کشاورزی گیلان، اظهار کرد: به کیفیت تولید محصولات کشاورزی در استان توجه می‌شود بنابراین برندسازی برنج، زیتون، بادام‌زمینی، چای و … در پیشرفت کشاورزی گیلان تاثیرگذار است.
آیت‌الله فلاحتی، مهاجرت روستائیان به شهرها را از جمله معضلات برشمرد و افزود: ایجاد بنگاه‌های کوچک اقتصادی خانگی در روستاها می‌تواند موجب ماندگاری روستائیان در روستاها شود ضمن اینکه روحیه نشاط را در روستائیان ایجاد می‌کند.
وی با بیان اینکه ترویج کشت‌های دوم و جایگزین در ارتقای درآمد روستائیان موثر است، تصریح کرد: مسؤولان با شناسایی بسترهای موجود می‌توانند بهره‌‌برداری بسیاری از بخش کشاورزی گیلان داشته باشند.
تولید ۳۵ درصد گوشت مرغ پایتخت در گیلان
رئیس جدید سازمان جهاد کشاورزی گیلان نیز در دیدار مذکور بر تقویت بخش‌های مختلف کشاورزی استان تأکید کرد و گفت: ذخیره‌سازی خوراک دام و طیور از اولویت‌های جهاد کشاورزی گیلان است.
علی درجانی از تولید روزانه ۳۵ درصد گوشت مرغ مصرفی تهران در گیلان خبر داد و افزود: روزانه ۱۵۰ تن گوشت مرغ از گیلان روانه بازار پایتخت می‌شود.
وی، با اشاره به اینکه بخش کشاورزی مؤلفه اصلی اقتصاد ملی را تشکیل می‌دهد، بیان کرد: جایگاه گیلان در بخش کشاورزی ویژه است.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان، تامین کود مورد نیاز چایکاران و برنجکاران را از برنامه‌های این سازمان ذکر کرد و یادآور شد: سالانه ۸۰ هزار تن کود برای بخش کشاورزی استان نیاز داریم.
درجانی با بیان اینکه خود را ملزم به صیانت از اراضی کشاورزی و حقوق کشاورزان گیلان می‌دانیم، تصریح کرد: سال‌های گذشته به دلیل وجود خشکسالی در استان‌های دیگر، ورودی مهاجران به گیلان در حال افزایش است.
وی، امنیت غذایی را یکی از مهم‌ترین مؤلفه‌های امنیت ملی عنوان کرد و متذکر شد: تجهیز اراضی شالیزاری و زیرساخت‌های بخش کشاورزی گیلان نیازمند برنامه‌ریزی علمی و مدون است.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان با اشاره به اینکه تولید محصولات کشاورزی در کشور آب‌محور است، اظهار کرد: برنامه‌های خوبی به منظور احیا و استفاده بهینه از آب‌بندان‌ها در استان انجام شده است.

97/8/5

روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان گیلان