• امروز: 1397/11/02
  • آخرین بروزرسانی: 1397/11/02
محصولات کشاورزی گیلان سالم‌ترین ‌تولیدات در بین کشورهای همسایه است

محصولات کشاورزی گیلان سالم‌ترین ‌تولیدات در بین کشورهای همسایه است

رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان گفت‌: بسیاری از محصولات کشاورزی گیلان به مراتب سالم‌تر از فرآورده‌های ‌تولیدی کشورهای همسایه است.
علیرضا شعبان‌نژاد در جشن توانمندسازی تجاری مدیران بخش خصوصی و دولتی استان گیلان در رشت اظهار داشت:‌ تولیدات کشاورزی استان گیلان در مقایسه با سایر کشورهای همسایه از کیفیت به مراتب‌ بالاتری برخوردارند.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان ابراز داشت:‌ استان گیلان با توجه به پتانسیل‌ها و ظرفیت‌های عظیمی که در حوزه تولیدات حوزه کشاورزی دارد بیشتر از این‌ها می‌توانند در حوزه صادرات فرآورده‌های تولیدی خود و عرضه آن به بازارهای جهانی به ویژه در حوزه آسیای شرقی نقش‌آفرینی کند.
شعبان‌نژاد با بیان اینکه گیلان تاکنون به جایگاه واقعی خود در حوزه صادرات محصولات کشاورزی نرسیده است افزود:‌ توانمندی‌های گیلان در بخش تولید انواع محصولات کشاورزی هم در نحوه تولید و هم در حوزه قیمت تمام شده جایگاه به مراتب بهتری نسبت به دیگر رقبای خارجی خود دارد.وی عواملی که موجبات عدم پیشرفت گیلان در حوزه توسعه صادرات را فراهم کرده است را مورد اشاره قرار داد و تصریح کرد:‌ عدم اشراف و آشنایی کافی با علوم و دانش‌های روز در حوزه بازرگانی و بخش اصول مربوط به تجارت جهانی از جمله مهم‌ترین این عوامل و موانع دانست.
‌ در پایان این همایش که با نام جشن توانمندسازی تجاری مدیران بخش خصوصی و دولتی استان در قالب"دیپلماسی تجاری" نامگذاری شده بود از تعدادی از دانش‌آموختگان دوره‌های دیپلماسی تجاری ‌استان گیلان با اهدای لوح تقدیر و گواهینامه تخصصی تقدیر به عمل آمد.

97/6/17
جهاد کشاورزی استان گیلان