• امروز: 1397/11/02
  • آخرین بروزرسانی: 1397/11/02
برداشت زیتون در شهرستان رودبار آغاز گردید

برداشت زیتون در شهرستان رودبار آغاز گردید

مدیر امور باغبانی جهاد کشاورزی گیلان با اشاره به آغاز برداشت زیتون از باغات شهرستان رودبار گفت: پیش بینی شده در سال جاری ۲۱ هزار تُن دانه روغنی زیتون برداشت شود.
منوچهر پارسافر ظهر یکشنبه در جمع خبرنگاران در اداره کل جهاد کشاورزی گیلان اظهار کرد: برداشت زیتون توسط یک باغدار در لوشان از توابع بخش مرکزی شهرستان رودبار آغاز شد.
وی با بیان اینکه این باغدار اهل روستای قره تیگان لوشان زودتر از سایر باغداران رودباری برداشت زیتون از سه هکتار از باغات خود را آغاز کرده است، افزود: براساس پیش بینی های صورت گرفته امسال ۲۱ هزار تُن زیتون از باغات استان گیلان برداشت می شود.
مدیر امور باغبانی جهاد کشاورزی گیلان در ادامه با اشاره به اینکه شهرستان رودبار یکی از سه قطب تولید زیتون در کشور است، گفت: پیش بینی می شود امسال ۱۳۶ میلیارد تومان درآمد از برداشت محصول زیتون نصیب باغداران شود.
وی به انواع زیتون های کشت شده در شهرستان رودبار نیز اشاره و خاطرنشان کرد: گلوله زیتون، زرد، ماری، روغنی، فیشمی، شنگه، مانزالینا، کنسروالیا و آربیکن از انواع زیتون تولیدی باغداران در شهرستان رودبار است.
پارسافر با بیان اینکه این شهرستان دارای ۱۴هزار هکتار باغ زیتون است، تصریح کرد: از این میزان ۸ هزار و ۸۱۰ هکتار باغ زیتون بارور است.
وی با اشاره به فعالیت ۱۰ کارخانه روغن کشی در شهرستان رودبار ادامه داد: رودبار به علت داشتن آب و هوای خشک تنها شهرستان گیلان است که در آن زیتون تولید می شود.
گفتنی است سابقه تولید زیتون در رودبار بیش از هزار سال پیش برمی گردد.
97/6/12
روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان گیلان