• امروز: 1397/11/02
  • آخرین بروزرسانی: 1397/11/02
مکانیزه‌تر برداشت می‌کنیم

مکانیزه‌تر برداشت می‌کنیم

امسال نسبت به سال گذشته مکانیزه‌تر برنج برداشت کرده‌ایم و از مجموع ۱۴۳ هزار شالیزار برداشت شده ۷۰ درصد به صورت مکانیزه و با ماشین‌الات کشاورزی برداشت شده‌اند.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان گیلان با اشاره به برداشت برنج از ۱۴۳ هزار هکتار از زمینهای شالیزاری این استان، گفت: ۷۰ درصد این برداشتها به صورت مکانیزه بوده است.
مهندس علیرضا شعبان‌نژاد با تاکید بر برداشت محصول برنج از باقیمانده‌ی شالیزارهای استان گیلان، اظهار کرد: استان گیلان دارای ۲۳۸ هزار هکتار زمین شالیزاری است.
وی گفت: هم‌اکنون ۲۲۵ هزار هکتار حدود ۹۵ درصد شالیزارهای گیلان آماده‌ی برداشت محصول است که تاکنون ۱۴۳ هزار هکتار معادل ۶۵ درصد شالیزارهای استان گیلان برداشت شده است.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان گیلان در ادامه با اشاره به اینکه بخشی از برداشتها به صورت مکانیزه و بخشی دیگر نیز سنتی بوده، گفت: بر اساس آمار اعلام شده از مجموع ۱۴۳ هزار هکتار برداشت شده ۷۰ درصد به صورت مکانیزه و با استفاده از ماشین‌آلات برداشت شده‌اند.
وی همچنین به شرایط آب و هوایی استان گیلان در چند روز آینده اشاره نمود و خاطر نشان کرد: با توجه به پایداری هوا در استان و شرایط مناسب جوی کشاورزان از این فرصت برای برداشت برنج از شالیزارهای خود استفاده کنند.
97/6/11
روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان گیلان