• امروز: 1397/09/25
  • آخرین بروزرسانی: 1397/09/22
12 نهالستان مجوزدار در استان گیلان وجود دارد

12 نهالستان مجوزدار در استان گیلان وجود دارد

 

12 نهالستان مجوزدار در استان گیلان وجود دارد

مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی گیلان از وجود 12 نهالستان مجوزدار تحت نظارت کمیته بذر و نهال در شهرستان های صومعه سرا، تالش، املش، رودسر، آستانه اشرفیه و فومن خبر داد و گفت: به نهال‌کارانی که قصد احداث باغ دارند توصیه می‌شود برای تهیه نهال های شناسنامه دار به این نهالستان‌ها مراجعه کنند. متقاضیان با مراجعه به مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان ها ضمن تکمیل فرم مربوطه، به نهالستان موردنظر معرفی می گردند.

مهندس پارسافر افزود: نهال‌کاری یک سرمایه‌گذاری بلندمدت است و نهالستان های مجوز دار شرایط و ضوابطی را پشت سر گذاشته‌ و مورد تائید سازمان می باشند.

به گزارش مدیر باغبانی سازمان در سال جاری 2 میلیارد و دویست میلیون ریال بابت یارانه انواع نهال های مثمر و 2 میلیارد ریال بابت یارانه نهال توت بمنظور تشویق و ترغیب بهره برداران و توسعه نوغانداری تخصیص یافته است.

تولید کنندکنندگان نهال ملزمند نهال های خود را با اتیکت حاوی سال تولید، نوع رقم، نوع پایه و محل تولید به مشتریان عرضه نمایند تا در صورت بروز مشکل، باغداران قادر به پیگیری باشند.  بنابراین توصیه می شود نهال های اتیکت دار همراه با فاکتور خرید تهیه شود.

روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی گیلان