• امروز: 1397/05/30
 • آخرین بروزرسانی: 1397/05/30
تیتر اخبار
 1. آغاز برداشت فندق در تالش
 2. آغاز برداشت بادام زمینی در آستانه اشرفیه
 3. ۸ مرکز فعال در گیلان آماده خرید توافقی برنج از شالیکاران هستند
 4. برگزاری جلسه مشترک کمیته فنی کیوی بین استانهای شمالی کشور با حضور مدیر کل محترم دفتر میوهای گرمسیری و نیمه گرمسیری در سالن جلسات شرکت خدمات حمایتی استان گیلان
 5. پیام تسلیت
 6. گیلان در آستانه سکوی نخست سردخانه های کشور
 7. دیدار مهندس جمالی نماینده محترم شهرستان رودبار با ریاست محترم سازمان جهاد کشاورزی استان گیلان
 8. مراسم کلنگ زنی ایستگاه هواشناسی اداره جهاد کشاورزی شهرستان فومن
 9. دیدار مهندس خسته بند نماینده محترم شهرستان بندر انزلی با ریاست محترم سازمان جهاد کشاورزی استان گیلان
 10. اولین جلسه کارگروه فرهنگ و مدیریت جهادی با حضور حجت الاسلام وحیدی نژاد مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سازمان جهاد کشاورزی گیلان در سالن اجتماعات اداره کل منابع طبیعی استان تشکیل شد
 11. دیدار جناب آقای مهندس شعبان نژاد باتفاق تعدادی از معاونین و مدیران سازمان با مدیر محترم سازمان صدا و سیما بمناسبت گرامیداشت هفته خبرنگار
 12. برای اولین بار در کشور جهت ذخیره استراتژیک برنج از برنج داخلی استفاده میشود
 13. نرخ حق العمل کاری شالیکوبی ها اعلام شد
 14. نخستین جشنواره روز ملی مزرعه برنج امروز با معرفی و قدردانی از پژوهشگران و تولید کنندگان برتر استان‌های شمالی در رشت
 15. تولید قارچ در گیلان رو به افزایش است
 16. 30 هزار راس جمعیت گاومیش گیلان تا پایان برنامه ششم
 17. توجه توجه : آگهی دعوت مجمع عمومی عادی
 18. تامین 30درصدی مرغ بازار تهران توسط گیلان
 19. کیفیت امسال «برنج گیلان» بهتر خواهد بود
 20. سالانه ۵۵۰۰ تن عسل در گیلان تولید می شود
 21. رئیس جهاد کشاورزی صومعه سرا خبرداد: اولین خوشه های برنج شالیزارهای صومعه سرا هفته آینده برداشت می شود.
 22. برداشت مکانیزه برنج در 150هزار هکتار از شالیزارهای گیلان
 23. فراخوان عمومی 3/97 دعوت از متقاضیان سرمایه گذاری در مجتمع/شهرکهای کشاورزی گلخانه ای، دامی و شیلاتی
 24. اطلاع رسانی واگذاری سهام
 25. قانون سلامت اداری
حضور حجت الاسلام والمسلمین جهانی مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه استان گیلان در همایش تجلیل از نمونه‏ های برتر بخش‏های مختلف کشاورزی

حضور حجت الاسلام والمسلمین جهانی مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه استان گیلان در همایش تجلیل از نمونه‏ های برتر بخش‏های مختلف کشاورزی

همایش تجلیل از از تلاش ها و زحمات نمونه‏ های برتر بخش‏های مختلف کشاورزی، صنایع غذایی و تبدیلی کشاورزی و تشکل‏های مرتبط، بعد از ظهر روز 4شنبه مورخه 29/9/96 در سالن الغدیر استانداری گیلان، با حضور استاندار محترم جناب آقای دکتر سالاری، ریاست محترم سازمان ، جمعی از مدیران کل و مدیران جهاد کشاورزی شهرستانها، برگزار گردید.

در این مراسم نمونه‏های برتر سال‏های 94 و 95 کشاورزی در زمینه‏های زراعی، باغی، دام و طیور، شیلات، ترویج و توسعه تشکل‏ها، صنایع تبدیلی و غذایی به تعداد 122 نفر حضور داشتند.

شایان ذکر است استان گیلان بدلیل داشتن بیش از 317 هزار بهره‏بردار بخش کشاورزی در بسیاری از زمینه‏های تولیدی در سطح کشور شاخص بوده و همواره از نمونه‏های کشوری نیز برخوردار می‏باشد.

در این مراسم، افراد در 7 بخش و 65 رشته تخصصی مشروحه ذیل حضور داشتند:

 • تولیدات زراعی و باغی: 17 رشته
 • تولیدات دام، طیور، آبزیان و نوغانداری: 17 رشته
 • ترویج و تشکل­های کشاورزی: 16 رشته
 • آب و خاک ، صنایع و مکانیزاسیون کشاورزی: 10 رشته
 • منابع طبیعی و آبخیزداری: 5رشته

شایان ذکر است برنامه انتخاب نمونه‏های بخش کشاورزی هر سال برای سال قبل که عملیات زراعی آن پایان یافته به انجام می‏رسد و شرایط انتخاب در ابتدا از بین داوطلبان هر رشته و پس از انجام عملیات کیل‏گیری در بعضی از رشته‏ها می‏باشد.

فرآیند شناسایی، انتخاب و معرفی نمونه‏های بخش کشاورزی طی سال‏های 94 و 95 از خلاقیت‏های ویژه‏ای نسبت به سال‏های قبل برخوردار بوده به نحوی که قبل از شروع فرایند انتخاب کلیه پرسشنامه‏ها و شاخص‏های انتخاب نمونه‏ها با نظرخواهی از بخش‏های اجرایی و تحقیقاتی ذیربط در سطح ملی و استان اصلاح گردید.

این فرایند از ابتدای سال زراعی، فعالیت‏های تولیدکننده را رصد و پایش نموده و اطلاعات مربوطه در قالب فرم‏های ارزیابی ثبت و مستند می گردد.

تولیدکنندگان پس از معرفی خود و ثبت نام در دفاتر جهاد کشاورزی شهرستان و بخش ها، فرمهای مربوطه را تکمیل می نمایند. نمونه‏های منتخب شهرستان‏ها پس از بررسی در کمیته‏های تخصصی در ستاد سازمان متشکل از بخش‏های دولتی و غیردولتی، انتخاب و پس از نهایی شدن به سطح ملی معرفی شده و سالانه نیز توسط مقامات کشوری، تجلیل می‏شوند.

استان گیلان نیز سالانه چندین نفر برگزیده کشوری داشته که در سال 95 ، تعداد 8 نفر از نمونه ها، کاندیدای انتخاب سطح کشوری بوده که شامل رشته های پرورش دهنده ماهیان خاویاری، واحد جوجه کشی، پرورش دهنده کرم ابریشم، کارآفرین زن روستایی، کانون یادگیری، زنجیره یکپارچه تولید مرغ، تواید برنج ارگانیک و تولید برنج بومی می باشد.